Dôležité: Prečítajte si naše mimoriadne opatrenia počas platnosti núdzového stavu SR. Viac info
Sme otvorení! Pracujeme v štandardnom režime za prísnych hygienických podmienok.
Dlhovekosť a multifunkčný dizajn
Zľavy a akcie na nábytok
Široká ponuka dubového nábytku

Masívny nábytok a súvisiace interiérové trendy pre rok 2018

Masívny nábytok a súvisiace interiérové trendy pre rok 2018
10. januára 2018 dubuadmin
V Blog

Masívny nábytok sa už nespája iba s rustikálne ladeným interiérom. Masív doplní takmer každý štýl bývania.

Masívny nábytok ako hit 2018

Masívny nábytok so svojou klasickou eleganciou a prirodzeným sofistikovaným prevedením nahradil excentrické a výrazné prvky z predošlých rokov. Interiérové trendy 2018 vyznávajú skromnosť, striedmosť, praktickosť, ekologickosť a pohodlnosť. Jedným z hlavných zámerov dizajnérov je navrátiť do obydlia prírodné drevo a s ním tradíciu, ktorá vytvorí predovšetkým funkčný, príjemný a útulný domov s nádychom modernej doby.

Prírodné masívne nábytky

Nábytok z dubového dreva dokonale uspokojí našu túžbu po opätovnom spojení s prírodou a po návrate k jednoduchému spôsobu života hlavne vzhľadom na súčasný, čoraz hektickejší životný štýl, závislý na moderných technológiách. Prírodné masívne nábytky sú pre tento účel ako stvorené. V dnešnej dobe sa už masívny nábytok nespája iba s rustikálnym štýlom interiéru. Svojím neutrálnym, ale štýlovým prevedením vhodne doplní takmer každý štýl zariadenia domácnosti. Čistými, jemnými líniami doladí aj minimalistickú, vidiecku či modernú domácnosť. Okrem toho je veľmi odolný a dokáže zvládnuť aj nástrahy náročného rodinného života.

Farebná kuchyňa a jedáleň

Dlhý čas dominovali v kuchynskom interiéri chladné a sterilné prvky, definujúce ho iba ako priestor na prípravu jedla. Rok 2018 vnesie do kuchyne farby a opäť v nich vytvorí prirodzený pocit tepla domova. Použitie viacerých farieb na kuchynskom nábytku jej dodá hrejivý, osobnejší výraz. Nemusí pritom vôbec ísť o výrazné či krikľavé odtiene. Aj neutrálne tóny na masívnom nábytku ako sivá a krémová krásne rozjasnia a spríjemnia interiér kuchyne i jedálne. Čoraz väčšej popularite sa teší najmä kuchynské zariadenie v kombinácii dvoch farieb alebo prevedení.

 

Farbený aj olejovaný nábytok

Bledé dubové drevo s kovovými doplnkami zaručí kuchyni vkusný a sofistikovaný vzhľad. Vhodnou voľbou je aj kombinácia olejovaného a farbeného dreva. Vynikne v rámci jedného kusu nábytku, napríklad pri jedálenskom stole či stoličkách farbených na sivo s prirodzenými časťami. Rovnaký efekt sa dosiahne aj pri použití farebne odlišných druhov nábytku, či už farbeným nábytkom v tmavších aj v bledších farbách, alebo olejovaným s farbeným. Kuchyňu v roku 2018 ozvláštni najmä farbený nábytok so zaujímavými detailmi, akým je aj momentálne populárny námornícky alebo vintage štýl na nohách stolov a podobne.  Fantázii sa medze nekladú.

Dubový masívny nábytok v akcii

ZOBRAZIŤ VŠETKY PRODUKTY

Masívny nábytok v spojení so zemitými farbami

Interiérové trendy v nábytku v 2018 potešia aj vyznávačov klasických a neutrálnych tónov. Béžová, hnedá, karamelová, škoricová, piesková, popolavá spolu s ďalšími zemitými odtieňmi, ktoré sa perfektne hodia k nábytku z masívu, stále patria k najobľúbenejším farbám v interiérovom dizajne. Nezáleží na tom, či sú použité ako základ, alebo ladené ako tón v tóne. Farbené masívne nábytky poľahky zapadnú do každej farebnej schémy a dotvoria špecifický charakter každej izby. Príjemný kontrast masívneho nábytku s čiernou či bielou dodá miestnosti výraz bezprostrednej elegancie s nádychom luxusu. V kombinácii s teplými farbami dubového dreva zase vytvoria krásny prirodzený súlad a miestnosť dokonale zútulnia. Celkový dojem dotvoria i detaily v podobe zlatých, medených, bronzových či kovovo šedých prvkov priamo na masívnom nábytku alebo na doplnkoch. Masívny nábytok dosiahne atmosféru moderného príbytku s nádychom minulosti najmä so súčasne obľúbeným vintage osvetlením.

 

Nábytok z dubu vnesie do domova harmóniu

Masívny nábytok do spálne v škandinávskom, rustikálnom či vidieckom prevedení patrí medzi hlavné trendy bývania 2018. Ľudia sa už nechcú obklopovať výrazným zariadením. Vo svojom domove preferujú predovšetkým prírodné aspekty, ktoré mu dodajú potrebný upokojujúci pocit. Dubová posteľ či komoda na človeka pôsobia prívetivo a vytvoria preňho ideálne podmienky pre relax. A ak človek zatúži po kontrastnom prvku, skvelo poslúžia hlavne doplnky v momentálne populárnych farbách ako smaragdová, horčicovožltá či červená. Rovnako ako spálňa, aj obývacia izba patrí k priestorom, v ktorých trávime najviac času. Mala by evokovať hlavne pocit pohodlia a tepla. Dopomôcť k tomu môže drevený nábytok ako knižnica či presklená vitrína. Spolu s pohodlným kreslom či správnym osvetlením privodia obydliu domácku a hrejivú atmosféru.

Komentárov (0)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*