Dôležité: Prečítajte si naše mimoriadne opatrenia počas platnosti núdzového stavu SR. Viac info
Sme otvorení! Pracujeme v štandardnom režime za prísnych hygienických podmienok.
Dlhovekosť a multifunkčný dizajn
Zľavy a akcie na nábytok
Široká ponuka dubového nábytku

Moderné pružinové matrace Dubu

Moderné pružinové matrace Dubu
30. novembra 2017 dubuadmin
V Blog, Novinky

Jedinečné matrace Dubu s oceľové pružinami

Matrace priamo na mieru

Neodmysliteľnou súčasťou sortimentu Dubu sú aj masívne postele z dubového dreva, ku ktorým Dubu dodáva priamo na mieru vyrábané matrace. Matrace Dubu pružinové matrace s vrstvami certifikovanej a zdraviu nezávadnej peny, ktorá je charakteristická vysokou pružnosťou a elasticitou. Dodáva matracu potrebné zmäkčenie a izoláciu. Neprichádza však k zníženiu požadovanej tvrdosti matracu ani poklesu jeho ortopedických vlastností. Tuhšia konzistencia matracu je pre chrbticu lepšia a pomáha najmä ľuďom s bolesťami chrbta. Sú vhodné hlavne aj pre deti, ktorým sa kosti stále tvarujú. Vyrábajú sa s rozdielnou mierou tvrdosti strán, preto v prípade potreby stačí matrac jednoducho otočiť na druhú stranu.

Moderné matrace s kvalitnými oceľovými pružinami

Pružinové matrace patria k najobľúbenejším typom matracov na svete. Sú ideálnou voľbou pre ľudí s vyššími nárokmi na kvalitu spánku a tiež na nosnosť či tvrdosť matraca. Netreba si ich ale zamieňať s matracmi z minulosti, aké si podaktorí ešte pamätajú z detstva.

Súčasné matrace s pružinami sa vyznačujú najmä kvalitou a veľmi dlhou životnosťou. Silné pružiny, rozmiestnené po celej ploche matraca, znesú aj vyššie zaťaženie, vďaka čomu vydržia pri dlhodobom a pravidelnom namáhaní aj niekoľko rokov. Na rozdiel od penových matracov rovnomerne rozložia váhu tela a poskytujú tak chrbtici počas spánku dokonalú oporu. Prispôsobujú sa zmene polohy tela a prirodzený pohyb tela počas spánku tak nie je žiadnym spôsobom obmedzovaný. Matrace Dubu navyše obsahujú extra vrstvu penovej výplne medzi pružinami, tlmiacu akýkoľvek prípadný akustický zvuk či vŕzganie, typické pre väčšinu pružinových matracov, ktoré môže byť pre niektorých ľudí nepríjemné.

Výborná vzdušnosť

Pružinové jadro tiež poskytuje matracu väčšiu priedušnosť. Väčšina matracu je tvorená iba vzduchom a je v ňom tak približne o 60% menej priestoru pre parazitujúce organizmy a plesne. Dutý priestor medzi vrstvami tiež umožňuje vzduchu cirkulovať, čím zabezpečuje vyšší komfort pri spánku. V porovnaní s inými materiálmi lepšie absorbuje a odvádza vlhkosť tela a udržiava suchú klímu, ktorá zaručuje nižšiu koncentráciu roztočov, baktérií a plesní. Dobrá vzdušnosť mikroorganizmom znemožňuje rozmnožovať sa, čo robí pružinový matrac zdravším.

Prírodné kokosové vlákno

Matrace Dubu je možné dostať aj so špeciálnou vrstvou kokosového vlákna. Prírodné kokosové vlákno patrí k najkvalitnejším materiálom používaných pri výrobe matracov. Do matracov sa vkladá v podobe platní z lisovaných vlákien. Kokosová doska vytvrdí lôžkovú plochu a robí matrac pevnejším, odolnejším a pružným, vďaka čomu znesie vyššiu nosnosť aj namáhavejšie používanie.  Kvôli svojej mimoriadnej priedušnosti nenarúša vzdušnosť matraca a nebráni priechodu vlhkosti. Svojimi antibakteriálnymi a antialergickými vlastnosťami znižuje množstvo baktérií, roztočov a plesní, čím zabezpečuje lepší spánok.

Komentárov (0)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*