Blog

5 dôvodov, prečo je dubový nábytok dobrá investícia pre váš domov

Prečo investovať do dubového nábytku?

Pýtali ste sa rovnakú otázku aj vy? Ide o často kladenú otázku narážajúcu na hodnotu dubového masívu v porovnaní s cenou predajcov alternatívneho nábytku na trhu. Tu je minimálne 5 argumentov, že napriek vyššej cene je dubový nábytok dobrá investícia pre Váš domov.

1. Údržbu masívneho nábytku zvládne každý.

Dubový nábytok je nenáročný na údržbu. Ak je povrch masívu ošetrený prírodnou cestou, teda olejom poprípade olejmi s obsahom voskov. Dnes kvalitný olejovaný nábytok pretrváva z generácie na generáciu a funguje bez ujmy na kráse. Hodnota masívneho generačného nábytku rokmi narastá. Olej umožnuje drevu vymieňať plyny s okolím a preto ide o veľmi ohľaduplnú prírodnú konzerváciu, ktorá šetrí aj ľudské zdravie. Jednoduchým vtieraním oleja napr. bavlnenou handričkou každých pár mesiacov si masív bez veľkej námahy zachová svieži výzor a dostatočnú odolnosť voči chemickým a mechanickým vplyvom v interiéri.

2. Odolnosť a sila

Masívny nábytok je vyrobený z guľatiny dubu rezaného na štvrtiny. Tento spôsob rezby robí drevo nie len drahším ale aj na výzor luxusnejším. Zabezpečuje tiež, aby štruktúra dreva zotrvala v najpevnejšom a najsolídnejšom stave. Súvisí to predovšetkým so stolmi, stoličkami a zásuvkami, ktoré musia znášať pravidelné opotrebenie. Kvalitný rez zabezpečí, že nábytok odolá každodenným nástrahám v domácnosti a nezničí sa už po niekoľkých týždňoch.

3. Dizajnová nadčasovosť

Neutrálne tóny dubu sa menia od bledej až po bohatú karamelovú farbu. Stále si však zachovávajú svetlý dojem, vďaka čomu sa dubový nábytok ako investícia hodia skoro ku všetkému. Toto je vysvetlením, prečo je dubové drevo často preferovaná tvrdá drevina pred napríklad bukovým rezivom. Dubový nábytok perfektne zapadne k béžovo a zemito ladenému zariadeniu, vytvárajúc tak napríklad harmonickú atmosféru vidieka či chaty. Rovnako vytvára aj príjemný kontrast napríklad k modernému alebo k minimalistickému typu dizajnu s pohľadovým betónom alebo inými technickými materiálmi.

4. Odolnosť dubového dreva

Bez menovania zdravotných a ekologických pozitív vypichnime dubové drevo ako jeden z najkvalitnejších materiálov v nábytkárskom priemysle vôbec. Vyššiu cenu prevýši jeho hustota, odolnosť a trvácnosť. Lacnejší nábytok z mäkkého dreva poslúži bežnej domácnosti len približne 3 až 5 rokov. Nábytok z tvrdého dubového dreva vydrží v rovnakých podmienkach desiatky rokov. Nezabúdajme, že sa kedysi bežne používalo na výrobu kolies, sudov, náradia a samozrejme aj nábytku. Máme po svete stovky rokov staré ale mimoriadne zachovalé predmety z dubu, ktoré snáď poslúžia ešte ďalšie stovky rokov…

5. Štýlovosť a prirodzenosť

Trochu naspäť k tej univerzálnosti z iného uhla. Existuje ďalší dôvod, prečo je dub jedným z najpoužívanejších materiálov na výrobu nábytku v interiéroch. Vďačí za to univerzálnemu vzhľadu a prírodnému štýlu, ktorý vnáša do každého priestoru aj v dnešných časoch modernej architektúry. Dub interiéry predražuje. Dub sa hodí všade – od chatového či vidieckeho typu obydlia, cez ušľachtilý vyrezávaný francúzsky dizajn až po moderne ladený typ bývania. Nábytok z dubu dodá vášmu domovu výraz klasickej, nadčasovej elegancie, ktorá pretrvá aj v stále meniacom sa štýle interiéru počas generácií a ako investícia sa jednoznačne oplatí..

Poznáte ďalšie dôvody prečo investovať dubového nábytku?

Napíšte nám svoje dôvody do komentárov, radi si prečítame aj Váš názor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

For security, use of CloudFlare's Turnstile service is required which is subject to the CloudFlare Privacy Policy and Terms of Use.