Dôležité: Prečítajte si naše mimoriadne opatrenia počas platnosti núdzového stavu SR. Viac info
Sme otvorení! Pracujeme v štandardnom režime za prísnych hygienických podmienok.
Dlhovekosť a multifunkčný dizajn
Zľavy a akcie na nábytok
Široká ponuka dubového nábytku

5 dôvodov, prečo je dubový nábytok vhodná investícia pre Váš domov

5 dôvodov, prečo je dubový nábytok vhodná investícia pre Váš domov
20. októbra 2019 dubuadmin
V Blog

Prečo investovať do dubového nábytku?

Zákazníci kladú často otázky, ktoré narážajú na hodnoty dubového nábytku v porovnaní s cenou, za ktorú ho predajcovia nábytku ponúkajú na trhu. Pripravili sme pre Vás 5 argumentov prečo si myslíme, že dubový nábytok je pre Vás aj napriek vyššej cene dobrá investícia…

1. Údržba masívu

Dubový nábytok je nenáročný na údržbu ak jeho povrch bol ošetrený prírodnou cestou, teda olejom poprípade aj voskom. Toto je takisto dôvodom, prečo je aj dnes dedený z generácie na generáciu bez akejkoľvek strate na funkcii alebo hodnote. Jednoduchým pretretím bavlnenou handričkou a použitím vosku alebo oleja každých pár mesiacov si bez veľkej námahy dokáže masív zachovať svieži výzor a odolnosť voči vplyvom v interiéri.

2. Odolnosť a sila

Masívny nábytok je vyrobený z guľatiny dubu rezaného na štvrtiny. Tento spôsob rezby robí drevo nie len drahším a luxusnejším. Zabezpečuje tiež, aby štruktúra dreva zotrvala v najpevnejšom a najsolídnejšom stave. Súvisí to predovšetkým so stolmi, stoličkami a zásuvkami, ktoré musia znášať pravidelné opotrebenie. Kvalitný rez zabezpečí, že nábytok odolá každodenným nástrahám v domácnosti a nezničí sa už po niekoľkých týždňoch.

3. Harmónia domova a nadčasovosť

Neutrálne tóny dubu sa menia od bledej až po bohatú karamelovú farbu. Stále si však zachovávajú svetlý dojem, vďaka čomu sa dubový nábytok ako investícia hodia skoro ku všetkému. Toto je aj smutné pozadie prečo je dubové drevo často preferované pred napríklad bukovým, ktoré esteticky ďaleko zaostáva a je preto lacnejšie. Dubový nábytok perfektne zapadne k béžovo a zemito ladenému zariadeniu, vytvárajúc tak napríklad harmonickú atmosféru vidieka či chaty. Rovnako vytvára aj príjemný kontrast napríklad k modernému alebo k minimalistickému typu dizajnu s pohľadovým betónom alebo inými technickými materiálmi.

4. Dlhovekosť

Dubové drevo patrí k najkvalitnejším materiálom v nábytkárskom priemysle. Na pohľad vyššiu cenu však prevýši jeho odolnosť a trvácnosť. Lacnejší nábytok z mäkkého dreva poslúži bežnej domácnosti približne 3 až 5 rokov. Nábytok z tvrdého dubového dreva vydrží v rovnakých podmienkach desiatky rokov. Nezabúdajme, že sa kedysi bežne používalo na výrobu kolies, sudov a pod a máme po svete stovky rokov staré ale zachovalé predmety, ktoré by snáď slúžili aj dodnes.

5. Štýlovosť

Trochu naspäť k tej univerzálnosti z iného uhla. Existuje ďalší dôvod, prečo je dub jedným z najstarších a najpoužívanejších materiálov na výrobu nábytku v interiéroch. Vďačí za to univerzálnemu vzhľadu a štýlu, ktorý vnáša do každého priestoru a esteticky ho predražuje. Hodí sa všade – od chatového či vidieckeho typu obydlia, cez ušľachtilý vyrezávaný francúzsky dizajn až po moderne ladený typ bývania. Nábytok z dubu dodá vášmu domovu výraz klasickej, nadčasovej elegancie, ktorá pretrvá aj v stále meniacom sa štýle interiéru počas generácií a ako investícia sa jednoznačne oplatí..

This is a text block. Click the edit button to change this text.

Komentárov (0)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*