Dôležité: Prečítajte si naše mimoriadne opatrenia počas platnosti núdzového stavu SR. Viac info
Sme otvorení! Pracujeme v štandardnom režime za prísnych hygienických podmienok.
Dlhovekosť a multifunkčný dizajn
Zľavy a akcie na nábytok
Široká ponuka dubového nábytku

Vidiecky štýl (Štýly bývania: 1. časť)

Vidiecky štýl (Štýly bývania: 1. časť)
30. mája 2018 dubuadmin
V Blog

Vidiecky štýl zútulní priestory a vnesie do domova atmosféru pokoja a harmónie

Vidiecky štýl patrí k čoraz viac obľúbeným štýlom bývania. Vyhľadávajú ho najmä ľudia, ktorí túžia po útulnom, harmonickom, ale aj praktickom domove. Mnohí si totiž vidiecky nábytok nesprávne predstavujú iba ako nábytok na chalupu, detailne vyrezávaný či výrazne tvarovaný. Skutočný vidiecky štýl pritom uznáva hlavne hodnoty ako nadčasovosť, funkčnosť a elegancia.

Masívny nábytok nie len na okrasu

Vidiecky štýl bývania sa pôvodne inšpiroval domácnosťami starých farmárov, ktorí si pri zariaďovaní domova potrpeli hlavne na praktickosť nábytku, nie na jeho okrasnú funkciu. Veľa ľudí očarených týmto farmárskym štýlom sa príliš zameriava na opotrebovaný či starý výzor nábytku. Podstatou vidieckeho nábytku je ale opotrebovanosť, ktorú v domácnosti nadobudne počas rokov používania. Každý prípadný škrabanec bude tak pre majiteľov predstavovať spomienky, a práve tým nábytok získa jedinečný charakter a  nostalgiu, čo vnesie aj do obydlia. Preto by si milovníci vidieckeho štýlu mali vyberať masívny nábytok, ktorý znesie každodenné namáhanie a vydrží v domácnosti roky i celé generácie.

Dubové drevo v harmónii s prírodou

Nestačí, ak je domácnosť vo vidieckom štýle iba naoko. Skutočné drevo nikdy nenahradí lakovaný laminát či. Vidiecky štýl sa zameriava na nábytok z masívu, ktorý v domove navodí pocit prirodzenej harmónie s prírodou. Vidiecky nábytok musíme vnímať všetkými zmyslami, cítiť jeho typickú vôňu či dotknúť sa ho a prejsť po drevenej štruktúre vlastnými rukami. Masívny nábytok je pre vidiek ústretový. Je trvácny, odolný a jeho výrazová neutrálnosť zaručí, že bude vždy štýlový.

Praktický a útulný domov so srdcom

Vidiecky dizajn patrí k obľúbeným typom interiérových dizajnov, najmä čo sa týka zariaďovania kuchyne. Kuchyňa a jedáleň sú srdcom obydlia, preto si mnohí potrpia na to, aby vytvárali dojem vrúcnosti, pokoja a tepla domova. Navodí ho aj správny kuchynský nábytok ako klasický príborník s vitrínou, vínna skrinka a samozrejme masívny jedálenský stôl. Pre niektorých sa vidiecka kuchyňa spája s dubovým nábytkom s ponechanou pôvodnou štruktúrou dreva. Iní volia farbený nábytok z masívu v bielej či v iných pastelových odtieňoch. Vidiecky štýl sa všeobecne drží v hlavne neutrálnych farbách ako béžová, hnedá, maslová a podobne. Pre oživenie interiéru stačí pár doplnkov výraznejších farieb či vzorov. Tajomstvom vidieckeho bývania však tkvie v jednoduchosti. Rustikálny nábytok stačí vhodne doplniť dekoráciami či osobnými predmetmi, ktoré pre nás majú význam. Jedine tak nadobudne správnu, hrejivú atmosféru domova.

Komentárov (0)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*