Blog

Vidiecky štýl (Štýly bývania: 1. časť)

Posteľ vo vidieckom štýle - Dubu.sk Masívny nábytok vo vidieckom štýle

Vidiecky štýl zútulní priestory a vnesie do domova atmosféru pokoja a harmónie. Nábytok vo vidieckom štýle patrí k čoraz viac obľúbeným štýlom bývania v dnešnej uponáhľanej modernej dobe. Vyhľadávajú ho najmä ľudia, ktorí túžia po útulnom, harmonickom, ale aj praktickom domove.

Masívny vidiecky nábytok nie je len na okrasu

Vidiecky štýl bývania sa pôvodne inšpiroval domácnosťami starých farmárov, ktorí si pri zariaďovaní domova potrpeli hlavne na praktickosť nábytku, nie na jeho okrasnú funkciu. Mnohí si dnes vidiecky nábytok nesprávne predstavujú iba ako starý nábytok na chalupu, detailne vyrezávaný či výrazne tvarovaný. Skutočný vidiecky štýl pritom uznáva hlavne hodnoty ako nadčasovosť, funkčnosť a elegancia.

Veľa ľudí očarených vidieckym alebo aj farmárskym štýlom sa príliš zameriava na opotrebovaný či starý výzor nábytku. Podstatou vidieckeho nábytku je ale opotrebovanosť, ktorú v domácnosti nadobudne počas rokov používania. Každý prípadný škrabanec bude tak pre majiteľov predstavovať spomienky, a práve tým nábytok získa jedinečný charakter a  nostalgiu, čo vnesie aj do obydlia. Preto by si milovníci vidieckeho štýlu mali vyberať masívny nábytok, ktorý znesie každodenné namáhanie a vydrží v domácnosti roky i celé generácie.

Rustikálne dubové drevo v harmónii s prírodou

Rustikálny štýl by sme mohli zadefinovať osobitne ale tu sa nám perfektne hodí. Popravde nestačí, ak je domácnosť vo vidieckom štýle iba naoko. Vidiek nevyčarujete z melamínkovej tapety. Skutočné drevo nikdy nenahradí lakovaný laminát a podobne. Vidiecky štýl sa zameriava na nábytok z masívu, ktorý v domove navodí pocit prirodzenej harmónie s prírodou. Vidiecky nábytok musíme vnímať všetkými zmyslami, cítiť jeho typickú vôňu či dotknúť sa ho a prejsť po drevenej z pravidla rustikálnej štruktúre vlastnými rukami. Masívny nábytok je pre vidiek ústretový. Je trvácny, odolný a jeho výrazová neutrálnosť zaručí, že bude vždy štýlový.

Útulný vidiecky domov so srdcom

Vidiecky štýl bývania patrí k obľúbeným typom interiérových dizajnov, najmä čo sa týka zariaďovania kuchyne a jedální. Kuchyňa a jedáleň vo vidieckom štýle sú srdcom obydlia, preto si mnohí potrpia na to, aby vytvárali dojem vrúcnosti, pokoja a tepla domova. Navodí ho aj správny kuchynský nábytok ako klasický príborník s vitrínou, vínna skrinka a samozrejme masívny jedálenský stôl. Pre niektorých sa vidiecka kuchyňa spája s dubovým nábytkom s ponechanou pôvodnou štruktúrou dreva. mu tak nie je staviame na pastelových odtieňoch, kedy sa vidiecky štýl drží v neutrálnych farbách ako béžová, hnedá, maslová a podobne. Pre oživenie interiéru stačí pár doplnkov výraznejších farieb či vzorov. Tajomstvom vidieckeho bývania však tkvie v robustnosti no v jednoduchosti. Rustikálny nábytok stačí vhodne doplniť dekoráciami či osobnými predmetmi, ktoré pre nás majú význam. Jedine tak nadobudne správnu, hrejivú atmosféru domova.

3 typické produkty vo vidieckom štýle z ponuky dubu.sk

Páči sa Vám Vidiecky štýl bývania?

Svoje postrehy alebo dôvody prečo preferujete práve Vidiecky štýl bývania popíšte nižšie v komentári. Ďakujeme, na všetky príspevky sme zvedaví…

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *