Dôležité: Prečítajte si naše mimoriadne opatrenia počas platnosti núdzového stavu SR. Viac info
Sme otvorení! Pracujeme v štandardnom režime za prísnych hygienických podmienok.
Dlhovekosť a multifunkčný dizajn
Zľavy a akcie na nábytok
Široká ponuka dubového nábytku

Bezdrôtové nabíjanie telefónu na nábytku bez zbytočných káblov

Bezdrôtové nabíjanie telefónu na nábytku bez zbytočných káblov
30. marca 2018 dubuadmin
V Blog, Novinky

Budúcnosť klope na dvere! Bezdrôtové nabíjanie telefónu inštalované vo vrchnej doske masívneho nábytku

Bezdrôtové nabíjanie telefónu čoskoro bežné

Mobilné zariadenia sú v našom živote samozrejmosťou a nevyhnutnosťou. Ich každodenné používanie však vyžaduje aj nabíjanie, ktoré v atmosfére domova či kancelárie pôsobí rušivo a neprakticky. Tento zároveň aj estetický problém elegantne vyrieši indukčné bezdrôtové nabíjanie, zabudované priamo v doske masívneho nábytku. Dobíjanie pre moderné smartfóny funguje tak, že mobilný telefón stačí jednoducho položiť na vyznačené miesto a zariadenie sa začne samé automaticky nabíjať.

 

Technológia indukčného bezdrôtového nabíjania

Bezdrôtové nabíjanie funguje na základe technológie Qi, ktorý je jedným z najrozšírenejších variantov bezdrôtového nabíjania smartfónov na svete. Ide o oficiálny štandard, ktorý sa využíva aj pri indukčných sporákoch či elektrických zubných kefkách. Podporuje nabíjanie najväčšieho počtu značiek mobilných telefónov ako Apple, Samsung, Nokia, HTC či Google Nexus. Nabíjačky sú navyše prostredníctvom USB výstupu uspôsobené aj na bezdrôtové nabíjanie tabletov.

Čo sme indukčným nabíjaním dosiahli a kam sa chceme dostať?

Aktuálna situácia smeruje v prospech koncového užívateľa. Keď sme sa s myšlienkou osadiť nabíjačku do plochy nábytku nebolo to realizovateľné z viacerých dôvodov, počnúc kvalitou zariadení končiac rozmermi ktoré sa nedajú skryť pod masívnu dosku nábytku.  Indukčné nabíjanie je aktuálne oveľa dostupnejšie a estetika už nekazí reprezentatívny výzor nášho nábytku. V budúcnosti chceme dosiahnuť aby zariadenie nebolo vidieť vôbec a citlivá časť indukcie prerazí aj masívnu platňu a uspokojivo nekontaktuje batériu dobíjaného zariadenia. Podľa súčasného trendu vývoja moderných telefónov bude toto našim novým cieľom.

Bezpečný spôsob nabíjania

Bezdrôtové nabíjanie je pre domácnosť úplne bezpečné. Keďže má izolované nabíjacie pole, vydáva iba veľmi slabé elektromagnetické žiarenie a pri zvýšenom zahriatí predmetu sa automaticky vypne. Pri nenabíjaní prístroja je bezdrôtové nabíjanie v pohotovostnom režime a spotrebováva iba malé množstvo energie. Pre zabezpečenie nulovej spotreby sa výrobok v čase nevyužívania môže odpojiť zo zdroja elektriny.

Vkusné a praktické riešenie do každej domácnosti

Vďaka bezdrôtovému nabíjaniu sa technológia stane prirodzenou súčasťou príbytku bez nevkusných a často prekážajúcich káblov. Masívny nábytok Dubu ponúka možnosť zabudovania bezdrôtových nabíjačiek priamo do nábytku, pričom si sami zvolíte konkrétne miesto. Nočné stolíky, skrinky, pultové či konzolové stolíky a komody sa tak decentne zbavia estetických nedostatkov v podobe visiacich káblov a stanú sa aj praktickými pomocníkmi v domácnosti. Bezdrôtové nabíjanie v nábytku z masívu zabezpečí, že budete mať mobil stále pri sebe a súčasne sa bude nabíjať. Navyše indukčné nabíjanie obydlie zútulní a vytvorí príjemnú atmosféru domova bez akýchkoľvek rušivých elementov.

Vybrané produkty kam je možné inštalovať bezdrôtové nabíjanie

Poďakovanie partnerom

Indukčné dobíjanie zbaví Vašu domácnosť ďaľších prebytočných káblov a zjednoduší život majiteľa mobilného telefónu.

Na technologicom vývoji našich výrobkov sa významne podiela firma ŠTRBA-COMPANY s.r.o., za čo im patrí veľká vďaka a obdiv za trpezlivosť a ochotu rozvíjať náš koncept pre moderné domácnosti.

Komentárov (0)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*