Dôležité: Prečítajte si naše mimoriadne opatrenia počas platnosti núdzového stavu SR. Viac info
Sme otvorení! Pracujeme v štandardnom režime za prísnych hygienických podmienok.
Dlhovekosť a multifunkčný dizajn
Zľavy a akcie na nábytok
Široká ponuka dubového nábytku

Často Kladené Otázky

Je nábytok Dubu vhodný aj do exteriéru?

V princípe masívny dubový nábytok nie je vhodný do exteriéru. Lepidlá, použité pri výrobe nábytku, nie sú určené pre exteriér a navyše povrchová olejovosková úprava by v krátkom čase utrpela na vzhľade a nedokázala by dlhodobo chrániť dubové drevo pred nepriaznivými vplyvmi v exteriéri. Na druhej strane ak zákazníkovi intenzívnejšie degradovanie dreva nevadí, zákazník môže čokoľvek…

Masívny nábytok je živý organizmus a pre uchovanie vlastností tvrdého dreva je od kúpy podstatné zachovať rovnomerné podmienky vlhkosti vzduchu, teploty a intenzity slnečného žiarenia. Faktorov je viac, no pokiaľ je zabezpečená regulácia nevhodných faktorov (tienenie, temperovanie miestnosti počas zimných mesiacov, vetranie…), je možné dodať masívny nábytok napr. do pivničných či uzavretých terasových priestorov a bude slúžiť po generácie.

Kde sa vyrábajú Vaše produkty?

Nábytok z masívu, ktorý  je spoločnosťou Proagent, s.r.o. exkluzívne zastúpený na Slovenskom a Českom trhu pod konceptom DUBU, je už vyše 20 rokov vyrábaný pre Britské ostrovy jednou úspešnou rodinnou korporáciou. Nábytok Dubu zároveň spĺňa najnáročnejšie licenčné ako aj legislatívne požiadavky západoeurópskeho zákazníka.

Dlhá tradícia a nekompromisná stolárska kvalita dreva nábytku DUBU je šablónou aj pre ostatné výrobky z nášho portfólia, ktoré sú postupne začleňované do konceptu a pochádzajú minoritne z inej výroby. Časť atypickej nábytkárskej produkcie Dubu je aj na Slovensku, Maďarsku a Českej republike, kde spolupracujeme len s prvotriednymi stolárskymi firmami s dobrou povesťou a rovnakým zápalom pre masívny nábytok.

Nie je masív značky Dubu iba zlepením dubovej dyhy a smrekového jadra?

Dubu je nábytok z masívu, čo znamená, že obsahuje plný dubový profil v celom tele nábytku vrátane dna a zadnej výplne. Inak povedané nejde o dubovú dyhu, nalepenú na mäkkom smrekovom jadre, čo sa často používa ako označenie masívu u iných predajcov.

Aká je dostupnosť nábytku a ostatných položiek?

V katalógu produktov Dubu ponúkame širokú paletu masívneho nábytku, sedačiek a interiérových doplnkov. Časť produktov máme pravidelne skladom a ich dodanie je možné vykonať okamžite, niektoré položky ako napr. sedačky dávame do výroby lokálne a dodanie je expresne rýchle a naopak, niektoré, hlavne atypické masívne nábytky, idú do výroby v poradí, aby na linkách bola zachovaná kontinuita výroby čo najefektívnejšie. V našom koncepte dbáme na to, aby dodanie akejkoľvek položky z nášho katalógu bolo možné do 14 týždňov od spracovania objednávky.

Skôr než vyberiete produkt na nákup, vypočítame Vám údaj o aktuálnom dodacom čase dodania. Upozorňujeme, že tieto informácie sa môžu denne meniť. Naša kancelária nevie prebrať úplnú zodpovednosť za oneskorenia, ktoré sú mimo našej kontroly. Vždy sa budeme usilovať o to, aby sme Vás informovali hneď, ako zaevidujeme akékoľvek zmeny v čase, pôvodne udávanom pri objednávke.

Kde môžem nábytok vidieť osobne?

Túto otázku dostávame pomerne často a teší nás, že odpoveď je postupom času stále dlhšia. Aktuálne nás môžete nájsť v nových priestoroch v Nitre v Dubu Studio & Showroom na Novozámockej 87/160, kam sme sa nedávno presťahovali. Pripravujeme partnerské priestory v Topoľčanoch, Nových Zámkoch, Ružomberku a v Bratislave a pravidelne sa zúčastňujeme nábytkových výstav na Slovensku i v Čechách.

Vyrábate aj na mieru?

Áno, ale každú mierovú výrobu konzultujeme individuálne, pretože v rámci nášho konceptu Dubu nie sme ani v prípade nábytku či sedačiek na výrobu na mieru nastavení. V prípade záujmu o individuálne riešenia treba počítať s rozdielnymi vstupnými nákladmi, ako aj neskorším dodaním oproti katalógovým produktom. Je potrebné dodať, že každému zákazníkovi sa snažíme maximálne vyjsť v ústrety a individuálnemu riešeniu sa, samozrejme, nevyhýbame.

Je každá doprava tovaru zdarma?

Zákazníkom, ktorí si u nás objednajú tovar, garantujeme 80km z celkovej vzdialenosti dopravy našou spoločnosťou zdarma. Doprava nad rámec vzdialenosti sa účtuje podľa vozidla a objemu na km. Okrem dopravy je v tejto službe priradené aj sťahovanie po prvé dvere objektu, rozbalenie, ošetrenie, poradenstvo o údržbe a prípadná montáž nábytku v mieste užívania. Spokojnému zákazníkovi po prebratí tovaru odnesieme aj odpad z obalov, čím sa naša dodacia služba stáva komplexným servisom a bezkonkurenčne najvýhodnejším typom dodania na Slovenskom trhu.

Je povrch nábytku upravovaný lakom?

Dubu nábytok je prioritne upravený zmesou vzácnych olejov a vosku, ktoré mu dodávajú potrebný lesk a chránia povrch nábytku pred vonkajšími vplyvmi. Našou prioritou je nekonzervovať nábytok chemickými procesmi, ktoré zabraňujú drevu dýchať a sú náročné na ľudské zdravie.