Dôležité: Prečítajte si naše mimoriadne opatrenia počas platnosti núdzového stavu SR. Viac info
Sme otvorení! Pracujeme v štandardnom režime za prísnych hygienických podmienok.
Dlhovekosť a multifunkčný dizajn
Zľavy a akcie na nábytok
Široká ponuka dubového nábytku

Vyberáte farbený masívny nábytok do interiéru? Poradíme, kam áno a kam radšej nie

Vyberáte farbený masívny nábytok do interiéru? Poradíme, kam áno a kam radšej nie
25. apríla 2018 dubuadmin
V Blog

Páčia sa Vám viaceré varianty masívneho nábytku, ale obávate sa nesprávnej voľby? Poradíme vám, do akej domácnosti sa hodí náš masívny farebný nábytok aj ako zladiť farby v obývačke

Farebný nábytok oživí interiér

Farebný nábytok z masívu ponúka mnohé možnosti uplatnenia takmer v každom type domácnosti. Svojím jasným a neutrálnym vzhľadom dokáže vyhovieť klasickému, modernému i špecifickému štýlu zariadenia. Správna kombinácia farieb v interiéri ozvláštni priestory a vytvorí príjemný kontrast k iným, aj nefarbeným kusom masívneho nábytku z dubového dreva.

Kombinovaný alebo celkovo farbený masívny nábytok?

Farbený masívny nábytok má v súčasnosti rôznorodú ponuku v rámci farieb i typu spracovania. Populárne sú najmä kolekcie nábytku kombinované s olejovaným drevom. Príkladom je použitie typickej drevenej textúry na vrchných doskách a zafarbenie zvyšku plochy nábytku alebo solídny dubový nábytok potretý odolným farebným náterom v celkovej miere. Masívny nábytok s farebným náterom je zhotovený zo solídnych kusov dubového dreva. Tie sú následne farbené s vyberanými povrchovými farbami, ktoré sú uspôsobené na to, aby vydržali bežné každodenné opotrebenie.

Farebný nábytok miestnosti štýlovo prepojí

Farebný nábytok interiér osvieži a nastolí správnu rovnováhu medzi príťažlivou vizuálnou stránkou a prvotriednou majstrovskou prácou stolárov. Použitie farbených kusov masívneho nábytku vo viacerých miestnostiach zabezpečí nádherné prepojenie priestorov ucelenosťou štýlu i atmosféry. Ak sa pýtate, aká je momentálne najtrendovejšia kombinácia farieb do obývačky či kuchyne, sú to hlavne krémové farby. Krikľavé farby používané v 90-tych rokoch minulého storočia nahradili neutrálne bledé farby zvýraznené silnými, tmavšími tónmi tmavosivej farby.  Časté je využitie týchto odtieňov v rámci jedálne či kuchyne, aby sa dosiahol efekt vizuálneho rozlíšenia určitých oblastí miestnosti.

Na druhej strane neodporúčame prirodzené farby ako maslová, sivá, biela a podobné odtiene do domácností, kde už sa nachádza nábytok s krikľavou či príliš výraznou farbou. Kombinácia farieb do obývačky rozdielnych farebných typov či viac farieb pôsobí chaoticky či detinsky. Viditeľný nesúlad narúša príjemnú atmosféru domova, čo výrazne pôsobí aj na náš komfort.

Výpredaj farbeného nábytku, zľavy na nábytok až do výšky -35%

ZOBRAZIŤ VŠETKY PRODUKTY

 

Bledý nábytok z masívu osvieži a otvorí priestor

Dubový nábytok so žiarivým bledým náterom miestnosť ihneď rozjasní. Biely nábytok do príbytku prináša svetlo a vzdušnosť, čím umožňuje otvorenie priestoru a tým aj jeho optické zväčšenie. Predovšetkým kompaktné kusy nábytku ako nočné stolíky, knižnice či pultové stolíky dokonale rozžiaria všetky menšie priestory. V spojení s bledým prevedením jemnej dubovej štruktúry iných druhov nábytku poskytnú dokonalý farebný súlad a príjemnú atmosféru harmonického domova.

Ako zladiť farby v obývačke, jedálni, chodbe či spálni?

Tmavý nábytok z masívu zase dodá ráz elegancie a kultivovanosti obývacej miestnosti, kuchyni, jedálni, chodbe i spálni. Dotvorí a umocní dojem spojenia tradičných a moderných hodnôt. Tmavosivá farba na celom povrchu masívneho nábytku alebo v kombinácii s dubovým drevom doplní rustikálne, minimalisticky či novodobo zariadenú domácnosť. Sivý nábytok nevyhraneným vzhľadom perfektne vyhovie i pánskemu vkusu, založenom na strohej uhladenosti a chladnom šarme. V spojení s pastelovými farbami zase zútulní kuchynské a jedálenské priestranstvo. Perfektnou rovnováhou medzi praktickým využitím a krásou vnesie farbený masívny nábytok do interiéru nadčasový pôvab, schopný vyhovieť súčasnému i tradičnejšiemu štýlu bývania.

Komentár (1)

  1. Autor
    dubuadmin 2 roky ago

    Pre slobodu Vášho rozhodovania prosím berte do úvahy aj náš komentár k tomuto článku. Slovenskí zákazníci sú pri zariaďovaní dávno vonku z izolácie spôsobenej bývalým režimom a práve na Slovensku je toľko trendov až neexistuje žiadna dizajnová šablóna ktorej by sa mal dnešný zákazník držať. Žiaľ stáva sa nám, že zákazník si zakúpi náš výrobok ale v jeho interiéri sa absolútne nehodí. Akokoľvek citlivo sa snažíme podobné prípady eliminovať slovo má a bude mať vždy zákazník. Jednoducho ak sa Vám páči náš nábytok a myslíte si že Vám zútulní Váš príbytok ignorujte všetko odborné, čo sme napísali vyšsie, pravdu máte VY! Nábytok Dubu dodávame do honosných víl ako aj panelákov, vlastniť ho má právo každý a my budeme poctení ak Vás bude každý rok narastať.
    S úctou, J. Vereš, konateľ spoločnosti.

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*