Dôležité: Prečítajte si naše mimoriadne opatrenia počas platnosti núdzového stavu SR. Viac info
Sme otvorení! Pracujeme v štandardnom režime za prísnych hygienických podmienok.
Dlhovekosť a multifunkčný dizajn
Zľavy a akcie na nábytok
Široká ponuka dubového nábytku

Knižnice a vitríny z masívu hlásia návrat!

Knižnice a vitríny z masívu hlásia návrat!
18. mája 2018 dubuadmin
V Blog

Knižnice a vitríny sú preukázateľne opäť trendy!

Alebo prečo by v každej modernej domácnosti mala byť knižnica či vitrína?

Knižnica a vitrína, nábytok, na ktorý sa v posledných rokoch akoby zabudlo, hlásia návrat! Mnohí ľudia dnes knižnice a vitríny považujú za zastaralé a slúžiace iba ich pôvodnému zámeru. Nemôžu sa však viac mýliť. Elegantná knižnica či vitrína z masívu v modernej domácnosti nájde hneď niekoľko estetických aj praktických využití, ktoré ocení mladšia i staršia generácia.

Drevená knihovnica ako kúsok klasiky

V súčasnosti si bez mnohých elektronických výdobytkov doby nevieme predstaviť život. Preto po celom dni v zajatí technológie nie je nič lepšie, ako pohľad na krásnu masívnu knižnicu s policami plnými kníh. Knižnica do obývačky vnesie impozantnosť aj kus intelektuálnej stimulácie, ktorá zapôsobí aj na hostí. Knihovnička mnohých privábi a vďaka výberu kníh sa možno viac dozvedia aj o vašej osobnosti a hodnotách.

Nie len na knihy

I keď má knižnica z dreva už podľa názvu za hlavnú úlohu uloženie kníh, dá sa využiť rôznymi spôsobmi. Je ideálnym miestom aj pre fotografie, DVD, platne či dekorácie a pokojne môže poslúžiť aj ako vkusný botník. Rozličný dizajn knižníc zase zaručí, že sa hodí takmer do akéhokoľvek štýlu zariadenia domácnosti. Knižnica z masívu je výnimočným kusom nábytku aj vďaka jedinečnej štruktúre dubového dreva, ktorá každú miestnosť premení na prívetivú a útulnú.

biela knižnica z masívu
masívne knižnice
drevené knižnice

Vitrína v modernej domácnosti

Masívne vitríny nie sú iba záležitosťou našich starých či prastarých mám. V poslednom čase sú presklené vitríny do obývačky čoraz žiadanejšie aj v domácnostiach zariadených v modernom štýle. Drevené vitríny neplnia už iba estetickú funkciu ako kedysi. Sú skvelým pomocníkom pre uskladnenie mnohých vecí tak, aby pôsobili úhľadne a upravene.

Vitrína presklená elegantným fazetovým sklom nemusí byť len miestom pre set drahého porcelánu či krištáľové poháre. Krásne v nej vyniknú aj knihy, trofeje či predmety, ktoré pre nás majú vysokú emocionálnu hodnotu. Nemusíme sa tiež báť, že by vystavanie rôznych predmetov spôsobilo chaos. Sklenená vitrína z masívu vytvorí medzi vecami prirodzenú spojitosť, súlad a poriadok. Mnohí k dekoráciám a knihám pridajú do vitríny aj izbové rastlinky. Iní zase vitríny využívajú ako bar či skrinku na alkohol, kde vyniknú hlavne vzácne staré koňaky, ale aj milá nostalgia v podobe domácej pálenky od prastarého otca.

Masívna vitrína nadobudne dominantné postavenie v každej miestnosti. Vitrína do jedálne poskytne útočisko pre maľovaný riad po babičke a rohová vitrína zase vyplní a rozjasní každý prázdny kút. Ešte impozantnejšie však pôsobí vitrína s podsvietením. Podsvietené sklenené vitríny do obývačky Dubu majú k dispozícii LED osvetlenie, vďaka ktorému výstavka doslova zažiari a zvýrazní sa jej prirodzená výnimočnosť.

drevený príborník
vitrína presklená
kredenc

Komentárov (0)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*