Nábytok z masívu​ ǀ Kvalitný masívny nábytok z dubového dreva ​ǀ Ošetrovanie a oprava masívneho nábytku ​ǀ Masívny nábytok na mieru
Hľadáte masívny nábytok a potrebujete pomôcť? Sme tu pre Vás ​ǀ Email: info@dubu.sk ​ǀ Tel: 0911 200 032

Wood Repair Knot Filler – profesionálna oprava dreva

Predstavujeme Knot Filler od Wood repair

Na opravy masívneho dreva v Dubu používame Dánsku technológiu Knot Filler od Dánskej firmy Wood Repair, lídra na trhu v opravovaní a renovovaní dreva . Tvrdé drevo v masívnom nábytku je síce mimoriadne odolné, no má svoje prirodzené limity a kazy. Preto dochádza k oprave dreva už počas výroby nábytku. Dobrou správou je, že  Dánska technológia Wood Repair – Knot Filler je od roku 1992 použiteľná aj pre domácnosti na opravu nábytku, podlahy, drevených okien a ďalšie drevené povrchy, ktorým sa stala nečakaná nehoda alebo vekom potrebujú pozornosť.

Oprava dreva tavením polyamidu

Technológia opravy dreva používa princíp rýchlej zmeny tvaru natavením polyamidového plniva do medzery špeciálnou pištolou Knot Filler. Je to veľmi efektívna cesta opravy tvrdého dreva pričom nie je založená na klasickom zdĺhavom a toxickom princípe dvojzložkových tmelov a dá sa osvojiť v priebehu pár minút.

Príprava na opravu dreva

Príprava povrchu pri oprave dreva taviacou pištoľou Knot Filler nie je zložitá. Podmienkou je dodržať opravovanú plochu v suchom vybrúsenom a poréznom tvare tak, aby sa následne aplikovaný tekutý polyamid mohol dôkladne vyformovať do želaného tvaru a dobre sa v škáre uchytil.

Návod na použitie pištole Knot Filler

Taviacu pištoľ Knot Filler zapojíme do elektrickej siete a necháme pár minút nahriať na prevádzkovú teplotu. Ihneď po transformácii Knot Filler polyamidovej tyčinky je dôležité bezodkladne hmotu zachladiť. Pre efektivitu prikladáme originálne hliníkové bloky. Tie stiahnu teplotu polyamidu zo 170 stupňov na teplotu okolia v priebehu niekoľko sekúnd. Následne je vhodné prebytočný materiál odrezať špeciálnym hoblíkom a povrch prebrúsiť. V Dubu sa takto upravený povrch prekrýva originálnym dánskym olejom, iní lakujú alebo farbia, plnivo zvládne väčšinu povrchových úprav dreva.

Knot Filler od firmy Wood Repair používajú profesionálne aj amatérske dielne po celom svete. Vďaka individuálnym potrebám existujú rôzne aj neprírodné pigmenty polyamidového plniva a na výber je aj flexibilita plniacej hmoty. Pri tvorivej úprave dreva je moderné pigmenty miešať, čo garantuje unikátne výsledky pri používaní.

teplota tavenia

pigmentov na výber

vývoja a skúseností

Oprava masívneho nábytku jednoducho, rýchlo a s dlhodobým efektom.

Chceli by ste opravovať poškodené drevo? Ponúkame Vám sety na opravu dreva pre profesionálne alebo domáce využitie.

 • Zľava
  120  72  s DPH

  Sada na opravu nábytku, Compact

  Hobby sada na opravu tvrdého dreva Wood Repair, založená na technológii vypĺňania kazov v dreve polyamidovou hmotou roztavenou pri vysokej teplote tavnou pištoľou. Sada obsahuje: Tavnú pištoľ, polyamidové tyčinky 150 mm (1 balík = 8 ks) a tvrdý plastový kufrík .
  120  72  s DPH SKU: WR003
  120  72  s DPH
 • Zľava
  420  359  s DPH

  Sada na opravu nábytku, Professional

  Profesionálna sada na opravu tvrdého dreva Wood Repair, založená na technológii vypĺňania kazov v dreve polyamidovou hmotou roztavenou pri vysokej teplote profesionálnou tavnou pištoľou s termostatom. Sada obsahuje: Profesionálnu tavnú pištoľ s termostatom (120 - 210°C), veľký (80 x 180 mm) a malý (50 x 50 x 30 mm) hliníkový chladič, polyamidové tyčinky 300 mm (1 balík = 9 ks), orezávač na zvyšnú hmotu, gumový uchovávač zvyšnej hmoty, farebný vzorkovník polyamidových výplní a tvrdý plastový kufrík.
  420  359  s DPH SKU: WR001
  420  359  s DPH
 • Zľava
  320  270  s DPH

  Sada na opravu nábytku, Gordius

  Poloprofesionálna sada Gordius na opravu tvrdého dreva Wood Repair, založená na technológii vypĺňania kazov v dreve polyamidovou hmotou roztavenou pri vysokej teplote profesionálnou tavnou pištoľou. Sada obsahuje: Profesionálnu tavnú pištoľ s termostatom (120 - 210°C), 3 x malý (50 x 50 x 30 mm) hliníkový chladič, polyamidové tyčinky 150 mm (1 balík = 8 ks), orezávač na zvyšnú hmotu, farebný vzorkovník polyamidových výplní a tvrdý plastový kufrík.
  320  270  s DPH SKU: WR002
  320  270  s DPH