Akrylový tmel Ecoseal 300KX určený na vyplňovanie škár medzi laminátovými podlahami, parketami, soklovými lištami, dlažbou a priľahlými stenami. Univerzálne využitie v interiéroch ako obývačky, spálne, chodby či pracovne. Bezpečné riešenie aj pre domácnosti s deťmi a zvieratami. Podlahový tmel s výbornou priľnavosťou na savé podklady ako drevo, omietka, betón alebo sadrokartón. Jednozložkové zloženie zabezpečuje vytvrdzovanie podľa podmienok prostredia. Po zaschnutí zostáva pružný, vhodný na opravy dreva, škár i poškodených parkiet. Pretierateľný drevotmel v tube schne na dotyk približne za 30 minút, úplné vytvrdnutie do 48 hodín.
Jednoduchá aplikácia akrylového tmelu Ecoseal 300kx na drevené parkety a laminát:
- Pred tmelením si zvoľte požadovaný odtieň tmelu, ideálne tmavší ako je povrch okolitého dreva, ktorý sa má ošetrovať. Fantázii sa však v prípade umeleckého spracovania dreva medze nekladú. Tmel aplikujte vhodnou pištoľou priamo na vyčistenú vadu v dreve až kým nedosiahnete požadovanú výplň a hladinu tmelu s povrchom. V prípade potreby vyhladíme povrch pomocou vhodného nástroja, navlhčeného vodou. Postupujeme kĺzavým pohybom a ľahkým pritlačením nad samotnou škárou a to ešte pred vytvorením povrchového filmu.
- Akrylový tmel nechajte dostatočne vyschnúť. Povrchový ochranný film sa vytvorí v priebehu 5 – 10 minút.
- V prípade, že povrch nie je potrebné prebrusovať, tmelený povrch je pretierateľný po 4 – 6 hodinách. Na vytmelený povrch je vhodné naniesť povrchovú úpravu, napríklad kriedové farby alebo vybranú olejovú povrchovú úpravu.
- V prípade potreby brúsenia tmeleného povrchu je akrylový tesniaci tmel brúsiteľný po uplynutí 18 – 24 hodín. Prebytok tmelu obrúste pomocou brúsneho papiera a aplikujte povrchovú úpravu.