Blog

Spolupráca s tímom Gordius Lignum z Maďarska

Aktívne partnerstvo s kolegami z Maďarska posilnilo naše skúsenosti s tvrdým drevom.

Oprava dreva pri mechanických alebo prirodzených poškodeniach nábytku.

Minulý rok sme úspešne v Dubu začali spoluprácu s maďarskou firmou Gordius Lignum. Maďarskí kolegovia sa venujú opravám dreva a nábytku klasickými metódami ale nás zaujali predovšetkým technológiou Knot Filler od spoločnosti Wood Repair z Dánka.

Maďarsko – Slovenská spolupráca: Gordius Lignum a Dubu

Gordius Lignum používa na opravy mechanických alebo prirodzených poškodení špeciálnu polyamidovú výplň Knot Filler, ktorá sa do dreva nanesie taviacou pištoľou pri vysokej teplote. Po zatuhnutí a opracovaní poškodeného miesta alebo drevného kazu vytvorí drevu fyzicky aj opticky podobný povrch. Výplň Knot Filler je vhodná pre rôzne typy a tvrdosti dreva a na opravu väčších škrabancov, rýh alebo aj poškodených okrajov a rohov dreva. Polyamid je do istej miery pružný materiál odolný proti vode a má vynikajúcu priľnavosť na drevo.

Knot Filler je vhodný aj na vypĺňanie dilatačných škár a spojov v nábytku, pretože vypĺňa medzery medzi drevom a zároveň mu umožňuje hýbať sa a pracovať v závislosti od podmienok, v ktorých je nábytok umiestnený.

Ochota maďarského tímu a blízkosť filozofií o úprave a prístupu k tvrdému drevu nám predurčujú vzájomnú dlhodobú spoluprácu na Maďarskom a Slovenskom trhu.

O technológii Knot Filler sa dozviete viac v našom showroome, každom výstavnom stánku, prípadne od servisného tímu Dubu u Vás doma.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

For security, use of CloudFlare's Turnstile service is required which is subject to the CloudFlare Privacy Policy and Terms of Use.