Blog

Štýl bývania – náš seriál, ktorý vám predstaví rôzne štýly bývania

Rôzne štýly bývania - Červená skrinka zostaršená tmavým voskom - Dubu.sk

Štýl bývania. Nevyznáte sa v nich? Pomôžeme Vám nájsť poriadok v jednotlivých štýloch, ktoré jednotlivo mapujeme v našom seriáli o štýloch bývania.

Ako sa vyznať v štýloch bývania a ako podľa nich zariadiť svoj domov?

Štýly bývania sa už dávno neobmedzujú iba na starodávny, klasický a moderný. V súčasnosti sa slovník pre dizajn interiéru podstatne rozšíril. Pojmy ako rustikálny, moderný, škandinávsky, minimalistický, shabby chic, vintage, farmársky, vidiecky, orientálny, retro, upcycle či reclaimed… A to zďaleka nie je celý zoznam. Štýly bývania a ich definitívne určenie často nebýva ľahkou úlohou. Mnohé štýly v sebe kombinujú hneď niekoľko aspektov z ostatných interiérových dizajnov. Niekedy je preto ťažké určiť a definovať konkrétny štýl bývania, s čím nastáva problém pri vyberaní vhodného štýlu pri zariaďovaní domácnosti podľa vašich predstáv.

Rozoznať hlavné znaky

Prvým krokom k rozoznaniu interiérových dizajnov je osvojiť si základné charakteristiky každého z nich a čím sa od seba odlišujú. Dôležité je pochopiť hlavné vlastnosti najpopulárnejších štýlov, aby ste si mohli aspoň približne určiť ten váš. V priebehu rokov prišli dizajnéri s nepočetným množstvom možných i nemožných kombinácií štýlov, ktorým zvyčajne dávajú presné mená. Preto v dnešnej dobe existuje mnoho interiérových štýlov.

Štýl domova reprezentuje našu osobnosť

Interiérový dizajn predstavuje širokú škálu podôb bývania, niekedy celkom odlišných, inokedy iba s jemnými rozdielmi. Každý štýl bývania sa vyznačuje vlastnou individualitou a jedinečným charakterom, ktoré prenáša aj do atmosféry obydlia. Štýl bývania, ako aj prejav a vzhľad, reprezentuje našu osobnosť.

Nájdite ten svoj štýl bývania

Konkrétne články sa zamerajú na známe dizajny, ako sú rustikálny, škandinávsky, vidiecky či moderný. Objasnia i populárne štýly ako koloniálny, minimalistický, shabby chic, vintage, industriálny, námornícky dizajn a ďalšie. Séria Štýly bývania spolu s inšpiratívnymi návrhmi poslúži tým, ktorí si zariaďujú domácnosť a potrebujú nové nápady. Pomôže aj všetkým, ktorí nevedia správne definovať svoj vysnívaný štýl bývania alebo ho len hľadajú. Veríme, že s pomocou Dubu sa to podarí a vy si budete môcť poľahky a s prehľadom zariadiť váš vytúžený domov.

Dubu.sk vám s tým bude pomáhať pravidelnými príspevkami o jednotlivých štýloch v sérii blogových postov.

Štýly bývania v blogovom seriáli DUBU:

  1. Vidiecky štýl bývania
  2. Škandinávsky štýl bývania
  3. Vintage štýl bývania
  4. Provensálsky štýl bývania

Máte svoj štýl bývania?

Našli ste ho v zozname vyššie? Alebo naopak Vám tu chýba a radi by ste sa dočítali o inom štýle viac? Svoje postrehy alebo dôvody prečo preferujete práve svoj štýl bývania popíšte nižšie v komentári.

Ďakujeme, za všetky príspevky sme vďační a zvedaví, čím obohatíte náš web.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

For security, use of CloudFlare's Turnstile service is required which is subject to the CloudFlare Privacy Policy and Terms of Use.