Dôležité: Prečítajte si naše mimoriadne opatrenia počas platnosti núdzového stavu SR. Viac info
Sme otvorení! Pracujeme v štandardnom režime za prísnych hygienických podmienok.
Dlhovekosť a multifunkčný dizajn
Zľavy a akcie na nábytok
Široká ponuka dubového nábytku

3 mýty o tom ako sa starať o masívny nábytok

3 mýty o tom ako sa starať o masívny nábytok
9. júna 2020 dubuadmin
V Blog

Patríte aj vy medzi tých, ktorí majú nesprávne informácie o tom ako sa starať o masívny nábytok?

Investovanie do masívneho nábytku je najlepšou voľbou ako si zariadiť domov či kanceláriu kvalitným, pohodlným a dizajnovým nábytkom, pretože ide zároveň o zodpovedné ekonomické rozhodnutie ako aj rešpekt k životnému prostrediu a zdraviu vo Vašej domácnosti. Mnoho z nás nemá dostatok informácií o starostlivosti masívneho nábytku a z tohto dôvodu sme pre Vás pripravili článok, ktorá vyvracia tri najčastejšie mýty o starostlivosti o masívny dubový nábytok.

Mýtus č. 1: Masívny nábytok je náročný na starostlivosť

Mýtus, ktorý sme odpozorovali od ľudí v našom okolí tvrdí, že je potrebné často ošetrovať povrch masívneho nábytku olejom. Je pravda, že olejová povrchová úprava dreveného nábytku je dôležitá pre zachovanie jeho vzhľadu a zároveň na ochranu dreva pred poškodením. Pravidelná starostlivosť o masívny nábytok tiež pomáha predísť opotrebeniu, ktoré vedie k predčasnej výmene Vašich obľúbených kusov nábytku. Pod pravidelnosťou si však mylne nepredstavujte každodennú starostlivosť o nábytok olejovaním.

Tak ako sa starať o masívny nábytok? Povrchová úprava masívneho dreva vzácnymi olejmi je potrebná približne každých 12 mesiacov, prípadne menej často. Masívny nábytok nepotrebuje žiadnu prehnanú starostlivosť, ale skôr bežnú údržbu proti prachu a iným nečistotám rovnako ako napríklad nábytok z kovu či skla. Ak už príde na seriózne vyživovanie a obnovenie krycej vrstvy oleja na nábytku odporúčame Dánsky olej od britského výrobcu Rustins. Ide o unikátnu zmes vzácnych olejov na interiérové ošetrovanie a údržbu masívneho nábytku. Dánsky olej Rustins obsahuje najmä tungový olej a ďalšie špeciálne prísady vhodné na vyživovanie a ochranu dreveného nábytku. Výsledky sú dosiahnuteľné jednoducho aj v amatérskych podmienkach a s výsledkom budete zaručene spokojní.

Dánsky olej od Rustins v 250ml a 500ml balení.

Mýtus č. 2: Vlhkosť je najčastejším dôvodom poškodenia masívneho nábytku.

Vlhké prostredie je považované za najčastejšiu príčinu poškodenia dreveného nábytku. Vlhkosť vzduchu v miestnosti by sa mala pohybovať v rozmedzí od 40% do 60%. Nie je to však jediný dôvod, prečo sa Váš nábytok môže znehodnotiť. Jeho vystavenie intenzívnemu slnečnému žiareniu je veľmi škodlivé a môže spôsobiť vyblednutie či dehydratáciu dreva. Masívny nábytok by preto nemal byť vystavovaný priamemu slnečnému žiareniu. Na ochranu Vášho nábytku, ktorý je vystavovaný vlhkosti odporúčame použiť Tungový olej od talianskeho výrobcu Borma Wachs, ktorý je odolný voči vode, teplu a liehu. Tento prírodný olej má jemne zlaté sfarbenie a vytvára tvrdšie a vode odolné prekrytie. Odporúčame tiež  Tungový olej od dánskeho výrobcu Rustins. Jeho špeciálnou vlastnosťou je vysoká odolnosť proti vode. Veľkou výhodou je, že môže prísť do styku s potravinami.

Ako sa starať o masívny nábytok, ak sa ho rozhodnete umiestniť do exteriéru? V prípade umiestnenia Vášho nábytku do exteriéru odporúčame pravidelnú ochranu pred slnečným žiarením použitím oleja na ochranu exteriérového nábytku. Exteriérový olej od britského výrobcu Rustins predstavuje unikátnu zmes prírodných rastlinných olejov a iných špeciálnych ingrediencií na ochranu všetkých typov exteriérového nábytku. Obsahuje UV filtre, ktoré nábytku dodávajú vyššiu odolnosť voči slnečnému žiareniu.

Mýtus č. 3: Oprava škrabancov na masívnom nábytku je príliš náročná.

Mnoho ľudí si myslí, že v prípade drobného poškodenia masívneho nábytku škrabancami bude potrebné zrenovovať celý jeho povrch krycou kozmetikou. To môže byť časovo aj finančne náročné a možno často aj zbytočné.

Tak ako sa starať o doškriabaný masívny nábytok? Sme vďační za ošetrujúcu kozmetiku na báze voskov. My preferujeme spôsob, ako opraviť škrabance jednoducho, rýchlo a účinne. Tekutý vosk na škrabance zamaskuje všetky jemné povrchové škrabance na drevenom nábytku a povrch dreva prirodzene zmatní a doplní mu prirodzený vzhľad. Vosk patrí medzi prirodzené konzervanty nábytku a v prípade potreby sa dá doleštiť do vysokého lesku presne podľa Vašej potreby či štýlu. Je potrebné tekuté vosky aplikovať na škrabance pomocou mäkkej handry a nechať niekoľko minút zaschnúť, následne vyčistiť čistou suchou handrou. Tento proces Vám zaberie len niekoľko minút a Váš nábytok pôsobí opäť bezchybne.

 

 

Komentárov (0)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*